شاید یکی از مشکلاتی که کاربران کلش رویال با آن درگیر هستند، پرت شدن یا Crash از بازی است. برای رفع مشکل پرت شدن از بازی کلش رویال بهتر است چندین نکته را که در ادامه بررسی خواهیم کرد، رعایت کنید. بازی کلش رویال یکی از بازی‌های پر طرفدار دنیا به شمار می‌رود و هر روزه عده زیادی در آن به رقابت و بازی با یکدیگر می‌پردازند. از آن جایی که این بازی آنلاین است و بعد از پرت شدن از بازی، از محل ذخیره شده بر می‌گردد، شاید باعث دلسردی شما از این بازی شود. اما با سایت ایران موجو همراه باشید تا این مشکل را با یکدیگر رفع کنیم.

رفع مشکل پرت شدن از بازی کلش رویال در سیستم عامل‌های iOS & Android

همانطور که می‌دانید بازی کلش رویال در دو سیستم عامل اندروید و آیواِس طراحی شده است. به همین دلیل اگر قرار است مشکلی را بر طرف کنیم باید برای هر دو سیستم عامل مناسب باشد یا روش‌های مجزا برای هر کدام لحاظ شود. اما در مورد موضوع رفع مشکل پرت شدن از بازی کلش رویال تقریبا روش‌ها برای هر دو سیستم عامل برابر است، اما برای راحتی در دو گروه مجزا به آن‌ها خواهیم پرداخت.

چگونه مشکل پرت شدن در بازی کلش رویال را برطرف کنیم؟

سیستم iOS

در این سیستم عامل به هنگام دچار شدن به مشکل پرت شدن از بازی، بهتر است موارد زیر را بررسی یا آن‌ها را انجام دهید. این موارد به شرح زیر هستند.

  • از جدیدترین ورژن ارائه شده آن استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از بخش تنظیمات قسمت نرم افزار را انتخاب کنید. با کلیک بر روی کلش رویال متوجه خواهید شد که بازی شما نیاز به آپدیت دارد یا ندارد. Setting→ General→ soft wear
  • در هنگام بازی کلش رویال از باز نبودن برنامه‌ای دیگر، اطمینان حاصل کنید. به عبارتی فقط یک برنامه که همان کلش رویال است، در حال اجرا داشته باشید.
  • گوشی‌های آیفون حافظه خارجی یا همان رم را نمی‌پذیرند و فقط از حافظه داخلی بر خوردار هستند. به همین علت ممکن است حافظه دستگاه شما پر باشد. که همین موضوع یکی از دلایل پرت شدن از بازی می‌تواند باشد. پس حافظه خود را خلوت‌تر کنید.
  • در بعضی مواقع گوشی‌ها با هنگ روبه رو می‌شوند. در این صورت با یک Restart ساده به روند عادی خود بر می‌گردد.

سیستم اندروید

اکثر کاربران کلش رویال از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. پس رفع مشکل پرت شدن از بازی کلش رویال در این سیستم عامل از اهمیت ویژه‌ای برخوردا است. در ادامه به روش‌هایی برای جلوگیری از این کار اشاره می‌کنیم.

  • بهتر است حافظه دستگاهتان را مقداری خالی بگذارید. مقدار مناسب برای این کار حدود ۱۰۰ الی ۵۰۰ مگابایت است. برای فهمیدن مقدار حافظه خالی خود، در تنظیمات به بخش Storage بروید.
  • گاهی اوقات گوشی شما دچار هنگ می‌شود، بهترین کار در این موقع Restart کردن دستگاهتان است.
  • برنامه کلش رویال را از منابع مطمئن نظیر گوگل پلی و یا فروشگاه‌های داخلی مثل بازار دانلود کنید. فایل‌های APK می‌توانند توسط افراد حرفه‌ای دچار تغییرات مخرب شوند.
  • هر بازی نیازمند یک سری پردازشگر است که بتواند آن را پردازش کند. بازی کلش رویال هم یک سری خواسته‌ها دارد که گوشی‌شما باید قابلیت آن را داشته باشد.

نتیجه گیری

در بازی‌های اینترنتی پرت شدن از بازی ممکن است تمام زحمات شما را بر باد دهد. یکی از این بازی‌های پرطرفدار، کلش رویال است. برای فع مشکل پرت شدن از بازی کلش رویال در دو سیستم عامل اندروید و iOS، راهکارهایی را نام بردیم. مهمترین آن‌ها خالی کردن قسمتی از حافظه، Restart کردن دستگاه و استفاده از جدیدترین و مطمئن‌ترین ورژن‌های این بازی است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت آموزش‌های بیشتر با سایت ایران موجو (https://iranmojo.com/) همراه باشید. همچنین با مراجعه به وب سایت معتبر ایران موجو شما می توانید جم کلش رویال را با قیمت مناسب و ارزانی خریداری کنید.